Turystyka nadmorska cz. 1

Turystyka nadmorska jest to dziedzina pokrewna geografii, z której to wywodzi się wiele. Nauka ta jest ściśle związana z nadmorską strefą turystyczna w Polsce i wszelkim zasięgiem jaki wchodzi w jej skład. System rekreacji i turystki nadmorskiej jest wystarczająco ze sobą powiązany.

Podstawowe formy aktywności rekreacyjno- turystycznej w nadmorskiej strefie rekreacyjnej w zależności od rodzajów turystyki wygląda następująco turystyka wczasowo- wypoczynkowa, turystyka morska, turystyka miejska, turystyka przyrodnicza itp. Sam produkt turystyczny aby był jak najbardziej trafiający do konsumentów musi być atrakcyjny pod wieloma względami. Turystyka nadmorska w Polsce jest niezwykle rozwinięta pod wieloma względami m.in. baza gastronomiczna,baza noclegowa,infrastruktura i wiele innych. Potencjał jaki posiada polskie morze oraz tereny nadmorskie zostały dość wyczerpująco wykorzystane. Jednak turystyka nadmorska z roku na rok się rozwija i ma do zaoferowania więcej atrakcji turystycznych. Polska jednak nie jest jedynym przykładem rekreacji nadmorskiej.

Główne regiony kształtowania się popytu na wycieczki morskie na świecie to USA & Kanada, Europa, region azjatycki oraz podstawowe destynacje podróży pełnomorskich (Karaiby, Basen Śródziemnomorski, Bałtyk, Alaska, itp. To są już potęgi jeśli chodzi o rynek turystyczny i mają znacznie bardziej wykorzystany potencjał swych terenów nadmorskich. Jednak tu dużą rolę odgrywają finanse włożone przez państwa,które stac na takowe inwestycje. Być może nadejdzie czas że i Polska będzie państwem wysoko usytuowanym w dziedzinie turystyki.