Dlaczego ocieplanie pianką poliuretanową jest lepsze?

System natrysku, jaki wykorzystywany jest do nakładania pianki poliuretanowej zapewnia 100% szczelności. Oznacza to, że w domu będą panowały idealne warunki termiczne.

Efekt 100% szczelności nie jest możliwy do uzyskania, jeżeli wykorzystywana jest do ocieplania wełna lub styropian. Pianka jest w stanie wypełnić każdą, nawet najmniejszą szczelinę. Dzięki temu, jest w stanie skutecznie stłumić dźwięk. Latem pomieszczenia są chłodne, a zimą nie dostaje się do nich zimne powietrze. Dzięki temu, nie ulegają wychładzaniu. W ten sposób, ocieplanie pianką na Podlasiu pozwala na zachowanie sporych oszczędności jeżeli chodzi o ogrzewanie. Można będzie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet o 60%. Na początku co prawda więcej wydamy, ponieważ ocieplanie pianką na Podlasiu jest droższe niż wełną mineralną lub styropianem. Jednak, po pewnym czasie zobaczymy, że taka inwestycja po prostu była bardziej opłacalna i szybko się zwróci.

Kolejną zaletą pianki poliuretanowej jest również to, że nie powoduje powstawania mostów termicznych. Nie zmienia ona również swoich właściwości na przestrzeni lat. Będzie tak samo wyglądała i działała na początku, jak i po 10 latach użytkowania. Wełna natomiast po jakimś czasie zaczyna nasiąkać wilgocią, przez co traci swoje właściwości izolacyjne. Pianka jest natomiast paroprzepuszczalna i jest w stanie odprowadzać wilgoć z wewnątrz budynku. Ponadto, ocieplanie pianką na Podlasiu można wykonać bardzo szybko i bez żadnych problemów. W związku z tym, prace remontowe będą mogły trwać bardzo krótko.

Ocieplanie pianką może zostać wykonane na każdym elemencie konstrukcyjnym budynku. Można przy jej pomocy ocieplić dach, poddasze, sufit, podłogi oraz ściany. Jest to materiał, który w znakomity sposób dociera do trudno dostępnych miejsc. Ponadto, zabiera bardzo mało miejsca, co również nie jest bez znaczenia. Już 5 cm pianki odpowiada 10 cm wełny mineralne. Jest to szczególnie istotne, jeżeli mamy niskie poddasze, a chcemy je skutecznie ocieplić. Z pomocą pianki na pewno będzie to możliwe.

Więcej: www.nowoczesneizolacje.eu